Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-09-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-09-19
Największy waterjet w Europie
maxiem208o
maxiem208o

Zapowiadane wcześniej wydarzenie teraz staje się faktem. Za kilka tygodni potężny waterjet trafi do polskiego przedsiębiorcy. Firma z województwa mazowieckiego stanie się właścicielem olbrzymiej maszyny do cięcia wodą - MAXIEM 2080. To największy model w Europie!

Fakty i tylko fakty

To nie jest kolejny slogan reklamowy „wielkość naszych maszyn może dochodzić nawet do kilkudziesięciu metrów". W momencie, gdy konkurencja tylko mówi o wielkich waterjetach, my montujemy takiego olbrzyma u polskiego przedsiębiorcy. To fakt!

MAXIEM2080 powstał w fabryce OMAX w Stanach Zjednoczonych. Maszyna już wkrótce trafi do jednej z polskich firm. Przedsiębiorca z województwa mazowieckiego będzie właścicielem największego MAXIEM-a w Europie!

Maszyna liczy ponad 10 metrów długości, 3 metry szerokości i 4 metry wysokości. Aby uzmysłowić sobie te wymiary wystarczy wyobrazić sobie duży, piętrowy autobus. Stół roboczy tego waterjeta ma wymiary 8,7 x 2,2 metra. Sam MAXIEM 2080 waży prawie 6 ton. Wanna waterjeta pomieści blisko 16 tysięcy litrów wody, to dodatkowe 16 ton.

Udoskonalony model

Maszyna do cięcia wodą MAXIEM standardowo wyposażona jest w czujnik wysokości Terrain Follower, nastawnicę kątową umożliwiającą pochylenie głowicy do 45 stopni oraz głowicę MAXJET®5i zintegrowaną z diamentową kryzą.

Ponadto w modelu 2080 zastosowano nożycowy system wysokociśnieniowy. Ten innowacyjny system podawania wody pod ultra wysokim ciśnieniem pracuje w oparciu o najnowsze rozwiązanie konstrukcyjne ruchomych złączy kątowych swivel.

- Długie połączenia wysokociśnieniowe mają to do siebie, że czasem pękają. Nasze elementy są praktycznie niezniszczalne. Żaden inny producent nie stosuje jeszcze takiego rozwiązania - podkreśla Tomasz Łapiński, dyrektor sprzedaży MAXIEM Waterjets w Polsce.

Kolejną rzeczą wyróżniającą ten model na tle innych maszyn do cięcia wodą jest ponad 8-metrowy system trakcyjny pozwalający na wysuwanie się bramy poza obszar stołu roboczego.
- Dzięki takim rozwiązaniom prowadnice w MAXIEM 2080 są dłuższe od stołu obróbczego. Brama wyjeżdża wtedy poza wannę, co z kolei ułatwia załadunek dużych gabarytów na stół roboczy - wyjaśnia Tomasz Łapiński.

Oczywiście w zestawie, który wkrótce dotrze do polskiego przedsiębiorcy, jest też stacja uzdatniania wody oraz podajnik ścierniwa.

Warto też wspomnieć, że w ramach standardowych usług MAXIEM Waterjets oferuje czterodniowe szkolenie dla operatora maszyny. Pierwsza część szkolenia odbywa się w laboratorium cięcia grupy JetSystem, druga w firmie klienta.

Nowe możliwości, większe zyski

MAXIEM 2080 to naprawdę imponująca maszyna. 10-metrowy waterjet został zakupiony przez przedsiębiorstwo produkcyjno-budowlane z województwa mazowieckiego. Ze względu na dużą moc przerobową waterjeta firma wyjdzie poza potrzeby własnej produkcji i również będzie świadczyć usługi cięcia.

Wszechstronność i wydajność waterjeta pozwala na precyzyjną i szybką obróbkę takich materiałów jak: różnego rodzaju metal, kamień, szkło, drewno, tworzywa sztuczne i kompozyty.

Dzięki inteligentnemu i - co jest również bardzo ważne - łatwemu w obsłudze oprogramowaniu MAXIEM jest w stanie wyciąć każdy kształt. Waterjet wycina zarówno drobne i delikatne detale, jak i duże elementy konstrukcyjne.

Model 2080 pozwala umieścić na stole materiał o długości 8 metrów. Takie warunki znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Przed nowym właścicielem MAXIEM-a otwierają się więc szerokie możliwości, co z pewnością przełoży się na zwiększenie przychodów.

Już za kilka tygodni największy w Europie waterjet dotrze do Polski. Wkrótce zaprezentujemy Wam relację z instalacji tego olbrzyma w polskim przedsiębiorstwie.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa JetSystem
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także