
Airbus Group rozszerza swoje możliwości badawcze w niemieckiej lokalizacji Ottobrunn/Taufkirchen, tworząc nieopodal fabryki samolotów nowe centrum addytywnego wytwarzania.
Nowo otwarte laboratorium zbudowane zostało dzięki globalnej sieci badawczej Airbus Group Innovations. Pracujący w nim naukowcy skupią się na opracowaniu materiałów do budowy statków powietrznych, które są lekkie, wytrzymałe i przyjazne dla środowiska. Znajdzie w nim prace zespół 65 ekspertów, którzy skupią się nie tylko nad technikami addytywnego wytwarzania, ale również nad technologiami powierzchniowymi oraz innowacyjnymi metodami spawania. Centrum ma się jednak w szczególności skupić nad industrializacją najnowszych technologii związanych z przemysłowym drukiem 3D.
Na jego terenie współpracować będą producenci zaangażowani w przemysł lotniczy oraz lokalne ośrodki akademickie. Należą do nich: Airbus Safran Launchers, MTU Aero Engines, EOS, wspomniana wcześniej Airbus Group Innovations, Politechnika w Monachium, Centrum Rozwoju Technologii Rentgenowskiej Fraunhofer (EZRT), APWorks, IABG, ISEMP oraz ESI Group.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Taśmy termotransferowe: komu i do czego mogą się przydać?
Taśmy termotransferowe to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w drukowaniu oznaczeń. Znajdziemy je w biurach, halach...
-
-
-
-