Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-22   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-22
Rozszerzenie partnerstwa Boom Supersonic ze Stratasys
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Boom Supersonic to firma z Kolorado, która buduje najszybszy samolot naddźwiękowy w historii. Stratasys właśnie ogłosił, że pogłębia z nią współpracę. Dzięki temu siedmioletniemu partnerstwu przyspieszeniu ulegnie wdrażanie dodatkowej produkcji sprzętu do drukowania 3D.

Do produkcji tego demonstracyjnego samolotu użyta zostanie drukarka ze specjalnym pakietem Aircraft Interiors Solution (AIS). Pakiet ten oferuje producentom w przemyśle lotniczym dokumentację i szkolenia niezbędne do prowadzenia złożonego procesu kwalifikacji. Efektem końcowym są elementy gotowe do lotu dzięki technologii produkcji części.

Mike Jagemann, szef produkcji z Boom, powiedział: „Dzięki możliwości drukowania najważniejszych komponentów na miejscu, zamiast kupowania ich od dostawcy, możemy tworzyć niestandardowe części, zwiększać szybkość od projektowania do produkcji i skupiać się na budowaniu samolotu i spełnianiu naszej wizji"

Samolot XB-1, o którym mowa, ma być gotowy jeszcze w tym roku, a w połowie przyszłego mają rozpocząć się podróże konsumenckie.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
machiningnews.com; businesswire.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :