
Primoceler przedstawiło spawarkę laserową dla systemów MEMS, która pozwala na uzyskanie niezwykle małej strefy emisji ciepła (HAZ). Podczas pracy w hermetycznym środowisku niemożliwe jest uszkodzenie tych delikatnych elementów.
Pierwsza firma, która zamówiła urządzenie będzie je używać do procesów, które nie były dotychczas możliwe.
„Faktem jest, że nasza technologia jest unikalna w branży.", powiedział Ville Hevonkorpi, dyrektor zarządzający Primoceler. „Dotychczas producenci musieli polegać na fuzji technik klejenia oraz łączenia anodowego. Obie z tych technik generują duże ilości ciepła, oddziałujące na wrażliwe elementy. Nasza nowa metodologia pozwala na spawanie elementów, które znajdują się na szklanych płytkach. Nigdy wcześniej nie było to możliwe."
Maszyna nadaje się również do spawania krzemu. Nowa technika pozwala na brak ingerencji w powierzchnię materiału, co mogłoby powodować uszkodzenia. Microwelding umożliwia produkcję nowego typu czujników oraz produkcji elektronicznych podzespołów.
Oprócz wytwarzania małej strefy HAZ, technologia umożliwia eliminację kleju z powierzchni MEMS'ów. Powstałe szwy spawalnicze mają dobre właściwości mechaniczne. Dodatkową korzyścią jest to, że proces jest jednoetapowy.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
FANUCI – optymalne rozwiązanie do manualnego spawania laserowego
FANUCI jest marką własną firmy Centrum Maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liczącymi się producentami z branży...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-