Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-12
Sztuczna inteligencja drukuje 3D
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Technologia druku 3D jest przyszłością produkcji. Pozwala tworzyć produkty z projektów opracowanych komputerowo, dzięki czemu producenci mogą wytwarzać niestandardowe przedmioty we własnym zakresie. Jednak często koniecznych jest wiele prób, zanim efekt będzie spełniał oczekiwania.

Te zadania, które okazały się nieskuteczne trzeba wyrzucić, co generuje znaczne koszty. W wyniku sześciu lat badań powstało oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji do druku 3D. Zespół naukowców z USC Viterbi School of Engineering korzysta z tego nowego zestawu algorytmów uczenia maszynowego o nazwie PrintFixe. Poprawiaj ono dokładność drukowania o co najmniej 50% lub więcej, dzięki czemu proces jest znacznie bardziej ekonomiczny i zrównoważony.

Qiang Huang, który kierował zespołem, powiedział: „Dotychczas wykazaliśmy, że w drukowanych przykładach dokładność może wzrosnąć o około 50%. W przypadkach, w których produkujemy trójwymiarowy obiekt podobny do przykładów ćwiczeniowych, ogólna poprawa dokładności może sięgać nawet 90%".

Jak to działa? PrintFixer wykorzystuje dane zebrane z poprzednich zadań w celu ćwiczenia swojej sztucznej inteligencji w zakresie przewidywania, gdzie wystąpią zniekształcenia produktu. Ma to na celu naprawę błędów drukowania przed ich wystąpieniem.

Celem naukowców jest udostępnienie oprogramowania każdemu, od producentów po użytkowników prywatnych. Co więcej, będą oni mogli również przyczynić się do podszkolenia sztucznej inteligencji poprzez udostępnianie danych w bazie danych.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; sciencedaily.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :