
Naukowcy z Uniwersytetu Liverpool twierdzą, że opracowali nową technikę optyczną pozwalającą generować wiązki lasera o różnym polu elektrycznym, zwiększając, w ten sposób, wydajność procesu mikroobróbki laserowej.
Mikroobróbka laserowa z liniową polaryzacją (pionowe pole elektryczne) jest stosowana w różnych dziedzinach produkcji precyzyjnej - od wiercenia otworów do dysz wtryskowych po przetwarzanie płytek krzemowych, czy precyzyjnych urządzeń medycznych. Wykorzystując femtosekundowy laser pulsacyjny z przestrzennym modulatorem światła oraz dyskiem, naukowcy w optymalny sposób spolaryzowali wiązkę, która może przyczynić się do zwiększenia wydajności metody.
„Technologia oraz nowe tryby polaryzacji pozwoliły zwiększyć prędkość oraz jakość przetwarzania dla mikroobróbki laserowej blach ze stali nierdzewnej.", wyjaśnia Olivier Allegre, członek zespołu pracującego nad badaniami. „Promieniowo spolaryzowana wiązka zwiększa prędkość obróbki, ze względu na wyższy stopień absorpcji, która pozwala na wzrost energii lasera."
Praca naukowców pozwoli również na zastosowanie technologii przy wyostrzaniu obrazu w mikroskopii fluorescencyjnej.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
FANUCI – optymalne rozwiązanie do manualnego spawania laserowego
FANUCI jest marką własną firmy Centrum Maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liczącymi się producentami z branży...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-