Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-07
Wydrukowane 3D „Hero Arm" w USA
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Parę dni temu ogłoszono, że Open Bionics nawiązał współpracę z Hanger Clinic. Celem jest sprowadzenie do USA pierwszego bionicznego ramienia. Do tej pory było ono dostępne tylko we Francji i Wielkiej Brytanii.

Ramię Hero to lekka i niedroga proteza mioelektryczna dla osób z utratą kończyn lub różnicą w ich długości. Ponieważ waży mniej niż kilogram może być użytkowana także przez najmłodszych. Przedstawiciele Open Bionics podkreślają: „Specjalne czujniki wykrywają ruchy mięśni, co oznacza, że możesz bez wysiłku kontrolować swoją bioniczną rękę z intuicyjną, realistyczną precyzją.

Proteza trafiła już do pierwszych odbiorców: 14-letniej Meredith Gross, która urodziła się bez dolnej części lewej ręki i 12-letniej Arath Valentine Ruiz. Tego typu protezy mogą kosztować nawet 60 000 funtów, jednak wydrukowane 3D ramię Open Bionics kosztuje ponad 10 razy mniej. Co więcej, proces jest wyprodukowania trwa około 40 godzin. Proteza dostępna jest w trzech rozmiarach, ale mimo to stanowi najlżejszą opcję na rynku. Najmniejsi pacjenci czerpią dodatkową radość z faktu, że mogą wybrać obudowę ze swoim idolem, np. Iron Manem czy postaci z Gwiezdnych Wojen.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
openbionics.com; 3ders.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :