Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-03-16
maxon przejmuje Parvalux

maxon przejmuje brytyjskiego producenta silników, firmę Parvalux

Grupa maxon motor dodaje nowego, wartościowego członka: maxon przejął brytyjskiego producenta silników i motoreduktorów, firmę Parvalux Electric Motors Ltd. Przejęcie rozszerza ofertę produktową maxona o bardzo mocne napędy do zastosowań w technice medycznej i automatyce przemysłowej, oraz na wielu innych polach.


maxon motor, specjalista w dzidzinie mechatronicznych systemów napędowych, przejął zlokalizowaną w Wielkiej Brytanii firmę Parvalux Electric Motors Ltd. Parvalux posiada ponad 70-letnie doświadczenie w rozwoju i produkcji szczotkowych silników prądu stałego, silników prądu przemiennego i przekładni. Firma jest zlokalizowana w trzech miejscach w Bournemouth, Dorset i zatrudnia tam 185 pracowników. Parvalux generuje obroty na poziomie 23 milionów funtów brytyjskich, z czego ponad 40% jest wynikiem towarów eksportowanych na cały świat.


Dzięki integracji firmy Parvalux, grupa maxon motor rozszerza swoją ofertę o napędy prądu stałego o mocy do 1,5 kW, jak również o zupełnie nowe technologie. Zawiera to również silniki prądu przemiennego i przekładnie kątowe. Maxon motor robi w ten sposób krok w kierunku stania się dostawcą kompletnych systemów napędowych. Dodatkowo, przejęcie to otwiera bardzo interesujące nowe segmenty rynku w technice medycznej (windy schodowe, eletryczne wózki inwalidzkie, itd.) i przemyśle (robotyka i systemy transportowe). Parvalux w zamian czerpie korzyści z globalnej sieci sprzedaży maxona, co zapewni kontynuację wzrostowego kursu, który zakłada również wzrost siły roboczej. Zarząd firmy Parvalux pozostaje niezmieniony. Obie strony zgodziły się aby cena przejęcia pozostała poufna i nie była ujawniona do publicznej wiadomości.

Ostatni wzrost Parvalux również doskonale pasuje do strategii maxona, która zakłada dostarczanie wysoce zmodyfikowanych i dostosowanych do wymagań klientów rozwiązań.

Ten ostatni krok doskonale pasuje do strategii maxon, zakładającej długoterminowy wzrost. „Chcemy być długoterminowym liderem rynku napędów i oferować naszym klientom najlepszą możliwą obsługę i wsparcie", mówi Eugen Elmiger, Dyrektor Zarządzają maxona. Prezes Zarządu Dr Karl-Walter Braun dodaje: „Jestem przekonany, żę Parvalux w znacznej mierze przyczyni się do osiągnięcia tego celu dzięki swojemu know-how i wysokiej jakości produktom oraz, że firma okaże się znakomitym dodatkiem do świata maxon."

maxon motor group
Szwajcarski specjalista od wysokiej jakości napędów.
maxon motor jest projektantem i producentem szczotkowych i bezszczotkowych silników DC, jak również przekładni, enkoderów, sterowników, oraz systemów mechatronicznych. Napędy maxona są stosowane wszędzie, gdzie zwykle wymagania są niesamowicie wysokie: w łazikach marsjańskich NASA, w elektronarządziach chirurgicznych, w robotach humanoidalnych, i w precyzyjnych aplikacjach przemysłowych. Maxon zatrudnia na całym świecie ponad 2 600 pracowników w ośmiu lokalizacjach produkcyjnych i jest reprezentowanych przez firmy sprzedażowe w ponad 30 krajach.
W Polsce grupa maxon motor jest reprezentowana przez firmę siostrę: KWAPIL & Co GmbH z siedzibą główną w Wiedniu. Do dyspozycji klientów na terytorium naszego kraju są dwa biura KWAPIL, które śwadczą usługi doradztwa technczno – handlowego. Biura są zlokalizowane w Pobiedziskach (woj. wielkopolskie) oraz w Pszczynie (woj. śląskie).

Autor:
Piotr Augustynek
Źródło:
www.maxongroup.com
Dodał:
maxon Polska Sp. z o.o.

Czytaj także