Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-21
Szybsze konfigurowanie prowadnic liniowych

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swój internetowy konfigurator wózków i prowadnic szynowych o nowe warianty i funkcje oszczędzające czas

  • Łatwiejszy wybór: sugestie produktów dostosowane do sektora i zastosowania
  • Nowości w konfiguratorze: miniaturowe wózki kulkowe, wózki o zwiększonej wytrzymałości i wózki wałeczkowe
  • Większa elastyczność prowadnic szynowych: przeguby uniwersalne i modułowe 

Photo_PI_049_22_Online-Konfiguratoren.jpg

Projektowanie cyfrowe z prostymi opcjami wyboru i konfiguracji: firma Bosch Rexroth rozszerzyła swój konfigurator online o kulkowe i wałeczkowe prowadnice szynowe. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)


Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swoją ofertę prowadnic liniowych konfigurowanych w trybie online i ułatwiła projektowanie cyfrowe. Konfigurator internetowy obsługuje wózki o zwiększonej wytrzymałości, miniaturowe wózki kulkowe stosowane w technologiach medycznych i wózki wałeczkowe używane np. w celu przenoszenia ładunków, w branży łatwo zbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG) czy przy produkcji akumulatorów. Dodatkowe opcje przegubów zwiększają elastyczność projektowania w inżynierii mechanicznej. Dwa konfiguratory online dla wózków i prowadnic szynowych są obecnie połączone, dzięki czemu sugestie dotyczące wyboru odpowiedniej części wyświetlają się po jednym kliknięciu. Intuicyjny system z sugestiami dopasowanymi do konkretnych sektorów i zastosowań pozwala zaoszczędzić czas. W rezultacie nawet mniej doświadczeni użytkownicy otrzymują indywidualne sugestie dotyczące produktów.


Firma Bosch Rexroth nie tylko wprowadziła nowe funkcje, lecz rozszerzyła ofertę prowadnic liniowych dostępną w konfiguratorze online. Wózki z serii HD o zwiększonej wytrzymałości są teraz dostępne również w rozmiarach 100 i 125 oraz w wersji ekstradługiej w rozmiarze 65. W trybie online można również konfigurować miniaturowe wózki kulkowe wykorzystywane w branży medycznej i produkcji półprzewodników, a także wózki wałeczkowe używane w celu przenoszenia ładunków, w sektorze FMCG lub przy produkcji akumulatorów.

Konfigurator szyn pozwala teraz skonfigurować nawet 15 części w sposób standardowy, co umożliwia tworzenie wieloczęściowych systemów szynowych. Wykorzystując nowe opcje przegubów modułowych i uniwersalnych, można w elastyczny sposób tworzyć systemy z pojedynczych szyn. Te nowe opcje przegubów zapewniają też większą elastyczność projektowania w inżynierii mechanicznej i ułatwiają optymalizację przechowywania części zamiennych. Przeguby modułowe umożliwiają połączenie nawet ośmiu pojedynczych szyn, a przeguby uniwersalne – połączenie dowolnej liczby pojedynczych szyn z niewielkim ograniczeniem prędkości w celu ochrony prowadnic liniowych.

Możliwości wykorzystania nowych przegubów w inżynierii mechanicznej
Sugestie dotyczące wózków i szyn są dopasowane do konkretnych sektorów i zastosowań. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą wybrać i skonfigurować prowadnice liniowe szybko i bez popełniania pomyłek. Jeśli użytkownik przełączy się na drugi konfigurator, wybrany wcześniej rozmiar i konfiguracja techniczna zostaną przeniesione, a system zażąda tylko tych parametrów, które jeszcze nie zostały wprowadzone. Pozwala to uniknąć błędów i duplikacji danych.

Gdy użytkownik wpisze w polu wyszukiwarki oznaczenie kodowe lub numer materiału, produkt zostanie skonfigurowany prawie w całości. W razie potrzeby można go zamówić ponownie lub zmienić.

Finalizując zamówienie, można pobrać dane CAD 3D w konfiguratorze online, wysłać wniosek o konsultacje lub zamówić części prowadnicy bezpośrednio w sklepie internetowym. Wszystko to pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Czytaj także