
Niemieckie OR Lasertechnologie opracowało nowy proces addytywnego wytwarzania. Dzięki niemu uda się znacznie zwiększyć żywotność czujników wykorzystywanych w rurociągach przesyłających ropę i gaz.
Każdego dnia przez rurociąg o średnicy jednego metra pod ciśnieniem od 100 do 200 barów przepompowywanych jest około miliona baryłek ropy naftowej (160 000 metrów sześciennych). Elementy umieszczonych w nich czujników służących do pomiaru przepływu bardzo szybko zużywają się w wyniku korozji i ścierania. Duże straty generują nie tylko krótka żywotność, ale także kosztowne naprawy.
Wykorzystanie innowacyjnej głowicy drukującej oraz technologii laserowej do pokrywania czujników może znacznie przedłużyć ich żywotność. Kompaktowy system spawania laserowego EVO Mobile wykorzystany został do nanoszenia powłok odpornych na zużycie, a także przeprowadzania napraw i modyfikacji. System wykorzystuje laser o stosunkowo niskiej wydajności (5000 mm3/h), który idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań.
Dział R&D OR Lasertechnologie spędził rok na współpracy z Instytutem Fraunhofera. Dzięki temu udało się opracować bardzo wydajne i łatwe w montażu dysze, które pracują z wysoką powtarzalnością i nadają się do automatyzacji wielu procesów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Porównanie spawarek laserowych FANUCI 4.0 PRO GenX i PORTABLE 4.0 PRO
Firma FANUCI od lat dostarcza zaawansowane rozwiązania z zakresu technologii laserowej. Koncentruje się na rozwoju swoich urządzeń i ich...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-