
Grupa badaczy z Laser Research Optics opracowała linię specjalizowanej optyki do laserów CO2, które najczęściej używane są w aplikacjach wycinania uszczelek o bardzo skomplikowanych kształtach.
Systemy takie można spotkać u producentów wycinarek, takich jak Amada, Coherent, Epilog, Mazak, Synrad czy Universal. Soczewki i lustra od Laser Research z powodzeniem mogą być używane, tam gdzie wymagana jest duża spójność. Zapewniają ją szczególnie te układy optyki, które przeznaczone są do pracy przy wysokich temperaturach. Są one zoptymalizowane do technologii wykorzystującej wiązkę o grubości 10,6 mikrona.
Podwójna powłoka antyrefleksyjna pomaga w dostosowaniu systemu do wymagań lasera CO2. Soczewki dostępne są w wielkościach od ½ do 1 cala, których ogniskowa wynosi od 1 do 12 cali. Lustra, natomiast wykonane są z krzemu, miedzie, molibdenu oraz innych śladowych pierwiastków.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wycinarki laserowe - jak to działa?
Wycinarki laserowe pozwalają na cięcie elementów, ale i wykonanie precyzyjnego grawerowania czy znakowania. Dlatego znajdują sprawdzają się równie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-