Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-09-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-09-12
Materiały spawalnicze - na co zwracać uwagę przy zakupi
główne_640.jpg.jpg
główne_640.jpg.jpg

Spawanie, czyli łączenie metali za pomocą żarzącej się elektrody, wymaga dużego doświadczenia oraz umiejętności manualnych. Oprócz dobrej spoiny potrzebny jest dobry sprzęt i wysokiej jakości materiały spawalnicze. Czym kierować się przy ich zakupie? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

Czym są materiały spawalnicze?

Są to materiały zużywane w czasie spawania. Między innymi chodzi tutaj o druty spawalnicze do spawarek MIG/MAG. Drut jest nawinięty na bęben i podawany automatycznie w czasie spawania do uchwytu. Ta metoda spawalnicza służy do spawania zwykłej stali, tak zwanej „czarnej". W czasie spawania druty są także materiałem spawalniczym, który się topi i wchodzi w skład spoiny. Dla spawarek TIG do spawania precyzyjnego stali nierdzewnej jest używana elektroda nietopliwa. Jeśli konieczne jest dodawanie materiału w czasie spawania, to służą do tego nierdzewne druty spawalnicze.

Materiałem spawalniczym są także zwykłe elektrody otulone topliwe, które przeznaczone są do spawania zgrubnego - dobra metoda dla majsterkowiczów, ale także skuteczna.
W asortymencie także są druty rdzeniowe do spawania łukowego, który jest podobny do MIG/MAG i topniki, które ułatwiają proces spawania.

Materiały spawalnicze, jakie?

Dobrej jakości materiały spawalnicze pochodzą ze sprawdzonych i renomowanych źródeł. Takim jest Norgpol, który jest dystrybutorem akcesoriów spawalniczych profesjonalnej firmy hilco. Jest to holenderski producent z dużą tradycją, działający od 1915 roku. Zajmuje się wytwarzaniem elektrod i drutów spawalniczych. W jego asortymencie można znaleźć wiele elektrod do różnych procesów. Firma stawia na jakość, dlatego zaopatrują się w niej profesjonaliści. Dostarcza także maski spawalnicze, rękawice, materiały ścierne w postaci tarcz do cięcia i szlifowania oraz inne akcesoria związane z tym fachem.

Firma Norgpol to przede wszystkim materiały odlewnicze, takie jak tygle oraz wyposażenie dla przemysłu w postaci pieców, suszarni i urządzeń laboratoryjnych. Poszerzając swój asortyment, proponuje też w sprzedaży materiały spawalnicze sprawdzonej, dobrej firmy Hilco. Zapraszamy do skorzystania z tej szerokiej oferty, bo warto.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także