
Satelity telekomunikacyjne Koreasat 5A oraz Koreasat 7 budowane przez Thales Alenia Space będą złożone z największych części statków kosmicznych kiedykolwiek wytworzonych w Europie za pomocą addytywnego wytwarzania.
Aluminiowe elementy o gabarytach 45×40×21cm, o których mowa, stanowią podpory dla systemów telemetrii i sterowania anteną. Thales Alenia Space do ich budowy wykorzystał Concept Laser X Line 1000R 3D, największą maszynę EBM dostępną w Europie.
Obie części przeszły pierwsze testy dynamiczne, wykazując doskonałe i powtarzalne zachowanie w trudnych warunkach. Dzięki wykorzystaniu techniki EBM udało się zyskać 22% na ich wadze, zmniejszyć harmonogram związanej z nimi produkcji o ok. półtorej miesiąca, a także zwiększyć oszczędności.
Podobne podpory okrążają orbitę Ziemi od kwietnia tego roku na konstrukcji TurkmenAlem, która również została zbudowana przez Thales Alenia Space. Natomiast już w listopadzie wydrukowane elementy zetkną się z próżnią kosmiczną dzięki satelicie Arabsat 6B.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Budowa przenośników taśmowych a przenośników płytkowych
Przenośniki należą do grupy najczęściej wykorzystywanych modułów maszyn w przemyśle. Jako połączenie siły i technologii pozwalają na skuteczną...
-
-
-
-
Piotr Zamora
Witam! Tak trzymać po prostu SUPER !!!