
School of Jewellery znajduje się w samym sercu Birmingham. Charakteryzują ją silne powiązania z przemysłem i dostawcami nowych technologii. Jej studenci mogą, więc łączyć praktyczne umiejętności z innowacyjnością i kreatywnością. Dowodem tego są elementy biżuterii wykonane przez paru z nich za pomocą laserowych technik addytywnego wytwarzania, które odbiły się szerokim echem w środowisku.
Technologia ta powoli wkracza we wszystkie możliwe strefy zastosowań. Wolność w kreacji kształtu, jaką daje, jest szczególnie pożądana w branży jubilerskiej. Pozwala projektantom w pełni kontrolować poziom skomplikowania każdej błyskotki.
Layla McCook uważa, że największym na świecie projektantem jest natura – czerpie, więc z niej inspirację. Jednak, by ją naśladować w pełni, niezbędna jest wysoka precyzja wykonania. Jej najnowsza kolekcja „Rose Tinded Spectacles" została wykonana od początku do końca – warstwa po warstwie. Do tego celu Layla wykorzystała technikę zwaną LaserCUSING.
Z kolei Georgia Harriet Ayley, wykorzystuje w swoich projektach obrobione oraz surowe kamienie w połączeniu ze srebrem. Dzięki LaserCUSING była w stanie umieścić ametyst w otoczkach ze srebra. Tradycyjne wykonanie wymusiłoby spawanie laserowe, czego efektem byłyby mało estetyczne szwy na jego powierzchniach. Dzięki addytywnemu wytwarzaniu, projektanci mogą pozostać wierni swoim wizjom.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
FANUCI – optymalne rozwiązanie do manualnego spawania laserowego
FANUCI jest marką własną firmy Centrum Maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liczącymi się producentami z branży...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-