Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-03-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-24
Nowe filamenty do druku 3D na rynku w USA
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Amerykański producent filamentów, 3D-Fuel, rozpoczął współpracę z międzynarodową firmą chemiczną Dow. Celem jest dostarczenie na rynek w Ameryce Północnej jej produktu IMAGIN3D.

Firma 3D-Fuel dostarczy te filamenty stawiając na ekologiczność i zrównoważony, ponieważ do większości swoich produktów wykorzystuje NatureWorks Ingeo PLA. Materiał ten jest wytwarzany z tworzywa sztucznego wykonanego z kukurydzy.

Dow IMAGIN3D, z polietylenowego blokowego kopolimeru, jest przeznaczony do produkcji lekkich, trwałych części drukowanych w 3D. Zachowuje właściwości polietylenu, jednocześnie zapewniając stabilność wymiarów podczas procesu drukowania. Ponadto cechuje się wysoką trwałością i odpornością chemiczną.

Pierwsze wejście na rynek materiałów do druku 3D firma Dow ogłosiła w 2017 roku, wprowadzając uniwersalny materiał pomocniczy EVOLV3D (USM). Od tego czasu umocniła ona swoją pozycję, a jej filamenty stały się dostępne za pośrednictwem MatterHackers. Materiał został też wykorzystany do produkcji obuwia we współpracy z dostawcą oprogramowania Dassault Systèmes z Francji i producentem obuwia ECCO.

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
3dprintingindustry.com; dow.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :