Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-06-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-06-01
PGO realizuje założenia strategiczne
PGO realizuje założenia strategiczne
PGO realizuje założenia strategiczne

Spółka Pioma-Odlewnia należąca do Grupy PGO, podpisała umowę o dofinasowanie nakładów do projektu „Demonstracja technologii wytwarzania innowacyjnych odlewów staliwnych przeznaczonych do zastosowania w ekstremalnych warunkach eksploatacji". Środki na ten cel będą pochodzić z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Do końca sierpnia 2020 roku w Piotrkowie Trybunalskim powstanie jedna z najnowocześniejszych w Europie instalacji wtórnej metalurgii.

Wartość przedsięwzięcia to ponad 48 mln PLN, natomiast dotacja wyniesie blisko 20 mln PLN.

- Projekt jest elementem przyjętej w ostatnim okresie „Strategii PGO na lata 2017-2020". Realizacja projektu pozwoli na wzrost konkurencyjności Grupy poprzez uzyskanie możliwości produkcji odlewów staliwnych o podwyższonych parametrach i spełniających rygorystyczne normy obróbki cieplnej. W efekcie Pioma-Odlewnia awansuje do czołówki odlewni wykorzystujących unikatowe technologie produkcyjne - mówi Dariusz Ginalski, prezes zarządu PGO S.A.

Spośród 360 europejskich odlewni staliwnych, tylko 22 odlewnie wykorzystują technologię wtórnej metalurgii. Po uruchomieniu instalacji Pioma-Odlewnia będzie jedynym podmiotem w regionie, w swoim zakresie wagowym, posiadającym tego typu technologię. Dzięki wykorzystaniu tej technologii Grupa PGO zapewni swoim kontrahentom powtarzalną produkcję odlewów z materiałów o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i udarności. Oferta handlowa powiększy się też o produkcję nadstopów na bazie niklu, nowych materiałów typu duplex i superduplex oraz innych materiałów o podwyższonej zawartości azotu.

Wyroby, produkowane dzięki tej instalacji będą mogły być wykorzystywane do zastosowania w ekstremalnych warunkach eksploatacji (w bardzo wysokich oraz niskich temperaturach, nawet poniżej -60°C), w trudnych warunkach ciśnieniowych, (np. na głębokościach ponad 3 tysiące metrów), w innych inwazyjnych środowiskach pracy oraz w instalacjach wykorzystujących skrajnie agresywne media. Tym samym inwestycja jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku.

Na nasz projekt patrzymy nie tylko przez pryzmat ekonomiczny, ale także jako możliwość rozwoju działu technologicznego, R&D oraz całego zespołu odlewni - mówi Rafał Kania, wiceprezes zarządu Pioma- Odlewnia.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Forhang Silesia
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także