
Podczas spawania laserowego, cząstki zawarte w smudze pary mogą spowodować odchylenia wiązki. Zwiększają one również zapotrzebowania na jej moc. Może to prowadzić do spawania o niestałej głębokości z nieregularnymi szwami. Trumpf wynalazł koncentryczną dyszę, która niweluje ten problem.
Tłumiąc opary, pozwala ona na zapewnienie odpowiedniej głębokości spawania oraz stałej jakości powierzchni. Nowa dysza zapewnia zoptymalizowanie mocy lasera oraz większą precyzję spawów, przy czym zwiększa się również żywotność użytych w system soczewek.
Wyniki badań są imponujące. Zaprojektowana przez Trumpfa dysza, przy zmniejszonym o 22% zużyciu mocy, pozwala polepszyć równość spawu nawet o 40%. Zapewnia również redukcję odprysków spoin na powierzchni materiału.
Dyszę wspomaga urządzenie zaprojektowane do ochrony wiązki lasera, które dzięki specjalnej szklanej osłonie, niwelując ryzyko dostania się w obszar roboczy wszelkich zanieczyszczeń.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mtdnc

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szkolenia z obsługi technologii laserowych – dla kogo?
Dla kogo organizuje się szkolenia z obsługi technologii laserowych? Na które szkolenia warto się zapisać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-