
EOS zawiązało właśnie trzyletnią współpracę techniczną z Williams Grand Prix Engineering i Williams Advanced Engineering. Partnerstwo ma na celu zapewnienie zespołowi Williams najnowszych technologii oferowanych przez EOS AM. Jednocześnie obie firmy wspólnie mają zamiar promować techniki addytywnego wytwarzania w świecie Formuły 1.
W ramach obecnej umowy Williams zainstalował w swoim centrum rozwojowym modułowy system AM EOSINT P 760. Jego przestrzeń robocza posiada imponujące wymiary: 700 mm x 380 mm x 580 mm. Maszyna zapewnia zwiększoną produktywność i ułatwia produkcję wielkogabarytowych elementów polimerowych.
Williams dotychczas miał już w posiadaniu dwa systemy do wytwarzania z polimerów firmy EOS. W swoich aplikacjach firma wykorzystuje głównie materiały, takie jak Alumid i Carbonmid. Alumid stosowany jest głównie do testów funkcjonalnych, począwszy od budowy prototypów silników pomocniczych do kompletnych zespołów przekładni. Carbonmid jest natomiast używany przez Williamsa do produkcji elementów pojazdów i stosowany w połączeniu z laminatami kompozytowymi.
Partnerstwo pozwoli spółkom EOS i Williams znacznie poszerzyć grono odbiorców technologii addytywnego wytwarzania. Dzięki pracy z innowacyjnymi projektami, z którymi mają do czynienia w sektorze Formuły 1, możliwe jest przeniesienie nowego doświadczenia na grunt rozwoju urządzeń firmy EOS.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szlifierki pneumatyczne - dowiedz się który model jest dla Ciebie!
Szlifierki pneumatyczne to jedne z najpopularniejszych narzędzi z napędem pneumatycznym. Są one powszechnie wykorzystywane w procesach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-