Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-08-02  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-08-02
Technologia na życzenie - elastyczność lasera
Technologia na życzenie - elastyczność lasera
Technologia na życzenie - elastyczność lasera

Yamazaki Mazak rozpoczął produkcję maszyn laserowych w latach osiemdziesiątych. Dzięki szerokiemu i zróżnicowanemu portfolio rozwiązań firma jest dzisiaj branżowym wyznacznikiem. Począwszy od pierwszej maszyny do cięcia laserowego w 1984 marka stawia co roku na stały rozwój: automatyzacja, narzędzia do obróbki 3D, zaawansowana technologia CNC, innowacyjne oprogramowanie, ergonomia, projektowanie, bezpieczeństwo i efektywność energetyczna.

Nowe pokolenie: wyższa produktywność, mniejsze zużycie

Trzecie pokolenie maszyn do cięcia laserowego Yamazaki Mazak jest gotowe stawić czoła cyfrowym wyzwaniom również w obróbce blacharskiej. Tworzenie inteligentnych i powiązanych rozwiązań, w których „Internet Przedmiotów" (IoT) i systemy cybernetyczne stanowią podstawę paradygmatu produkcyjnego współczesności, jest ściśle związany z rozwojem i dostępnością wysokiej klasy urządzeń. Ponadto dostęp do tych towarów musi być oferowany wszystkim producentom niezależnie od ich wielkości. Przykładowo we Włoszech zdecydowana większość firm to małe i średnie przedsiębiorstwa, które muszą mieć możliwość inwestowania w najnowocześniejszą technologię, dzięki czemu mogą produkować małe partie, z elastycznym podejściem „na życzenie". Od kilku lat Yamazaki Mazak jest zaangażowany w opracowywanie i budowę inteligentnych maszyn i oprogramowania w celu wsparcia produkcji i integracji z systemami logistycznymi fabryki. Projekt Mazak iSMART Factory ™ pasuje do tej wizji, zapewniając platformę internetową, która zawiera rozwiązania do monitorowania sprzętu i oprogramowania bezpośrednio związanego z urządzeniami. System umożliwia nadzorowanie i monitorowanie wszystkich etapów i danych, a następnie porównywanie ich z informacjami historycznymi lub docelowymi, minimalizując przestoje urządzeń i umożliwiając szybkie działanie w krytycznych momentach.

Ewolucja działów produkcyjnych
Dzięki Optiplex 3015 DDL wyposażonemu w technologię bezpośredniej diody, zaprojektowanej i opracowanej przez Yamazaki Mazak, japońska firma otworzyła nowy rozdział technologii laserowej. Maszyny łączą w sobie wszystkie zalety „Industry 4.0" i najnowocześniejsze innowacje technologiczne, obecnie dostępne w branży cięcia laserowego. Bezpośrednie źródło diod składa się z zestawu prętów diodowych o różnych długościach fal, które są kolimowane w celu wygenerowania wiązki o krótszej długości fali niż tradycyjne lasery, około 975 Nm. To przekłada się na zwiększoną moc, dzięki czemu promień lasera staje się szczególnie skuteczny przy materiałach takich jak aluminium, miedź, mosiądz, stal nierdzewna; Ponadto cięcie cechuje niska chropowatość powierzchni, co daje wykończenie wysokiej jakości.

Wysoką prędkość cięcia, jakość wykończenia powierzchni i dokładność można uzyskać dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze nowego Optiplex 3015 DDL, przy czym kluczowe zadania są powierzone inteligentnym funkcjom konfiguracji, które zapewniają automatyczną kalibrację średnicy promienia, zmianę dyszy, ustawienie ostrości, kalibrację dyszy i czyszczenie. Możliwość monitorowania danych operacyjnych i stanów poprzez inteligentne funkcje monitorowania znacznie zwiększa się w maszynach laserowych, ponieważ są one zwykle zlokalizowane w korzeniach łańcucha produkcyjnego firmy. Im więcej maszyn jest niezależnych i gotowych do pracy „na życzenie", tym większe korzyści dla użytkownika. Maszyny laserowe Mazak są od dawna wyposażone w inteligentną kontrolę w oparciu o monitorowanie aktywności (cięcie plazmą w stali nierdzewnej, wypalanie żelaza) w celu zminimalizowania zadań operatora, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności przetwarzania i ograniczeniu wpływu przestojów produkcyjnych. Wreszcie inteligentne funkcje cięcia zapewniają skuteczne, wysokiej jakości cięcie laserowe. Optiplex 3015 DDL z technologią Direct Diode integruje wszystkie urządzenia w środowisku produkcyjnym, przyczyniając się do stworzenia inteligentnej fabryki. Oprócz łączenia z innymi zasobami produkcyjnymi, planistycznymi i automatyzacyjnymi, nowe "dziecko" Mazaka wyposażone jest w sterowanie Preview G nowej generacji, intuicyjne i zgodne z filozofią Industry 4.0, ponieważ poprawia integrację maszyn i redukuje możliwe błędy.

Łatwy w obsłudze dla każdego
W celu opracowania Optiplex 3015 DDL z wykorzystaniem źródła laserowego trzeciej generacji, Mazak zastosował know-how nabyte przez ponad 30 lat w konstrukcji maszyn do cięcia laserowego, co doprowadziło do powstania systemu o wysokiej sprawności. Mazak poprawił kontrolę nad silnikami i sterowanie numeryczne. Zoptymalizowana elektronika, dyski i komunikacja umożliwiają szybką wymianę danych, a tym samym podnoszą jakość produktów maszyn, podnoszą jakość wyrobów obrobionych i wydajność produkcyjną. Jest to połączone z przyjaznym dla użytkownika interfejsem sterującym, które upraszcza działanie skomplikowanej maszyny, dzięki czemu można uzyskać dostęp do produkcji firmom o dowolnej wielkości.

Integracja i wsparcie
W wizji Mazaka jednym z kamieni węgielnych „Industry 4.0" jest zapewnienie partnerom technologii, która może być łatwo włączona do ich systemu produkcyjnego. "Łatwo" odnosi się nie tylko do integracji z istniejącymi maszynami, ale także do wsparcia przed i po sprzedaży oferowanego przez japońską korporację klientom. Usługa SIV firmy Mazak uzupełnia pracowników działu sprzedaży zespołem inżynierów sprzedaży, których zadaniem jest pomoc klientom w określeniu docelowych wyników i standardów, aby uzyskać odpowiednią radę na temat najbardziej odpowiedniej maszyny do osiągnięcia tego celu. Zespół dostarcza również użytecznych wskazówek dotyczących umieszczenia zakładu w fabryce, biorąc pod uwagę przyszłą ekspansję. Kluczową funkcją „Cyber Factory" jest zdalne monitorowanie warunków pracy oraz możliwość przesłuchania sprzętu w celu identyfikacji i rozwiązywania ewentualnych usterek. Mazak oferuje bezpłatną usługę zdalną dla klientów, aby rozwiązać 85% wykrytych problemów. Dzięki temu podejściu firmy mogą zminimalizować przestoje, a gdy usługa zdalna nie jest wystarczająca, inżynier może odwiedzić fabrykę i tym samym w pełni przywrócić sprawność urządzeń.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Machiningnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także