
Światowe targi optyki i fotoniki w San Francisco mają na celu połączenie nauki i przemysłu w 2018 r.
Instytut Fraunhofera ds. Technologii laserowej ILT będzie skutecznie demonstrować jak to robić. Stoisko firmy z siedzibą w Akwizgranie jest przygotowane do prezentacji najnowocześniejszych technologii, takich jak nowa, lżejsza głowica do cięcia laserowego i laserowa platforma do zastosowań kosmicznych.
Soczewki diamentowe i laser światłowodowy o mocy 1 kW przeszły wstępny zestaw udanych prób w 2017 roku. Ta kombinacja była w stanie ciąć bez żadnych trudności stal nierdzewną o grubości 1,5 mm. Teraz zespół pracuje nad ulepszeniem, aby osiągnąć wyższą wydajność.
Soczewki znakomicie przewodzą ciepło. Laserowa głowica tnąca opracowana w Fraunhofer ILT jest też o 90% lżejsza niż porównywalne konwencjonalne elementy z soczewkami szklanymi.
Naukowcy spodziewają się, że nie minie wiele czasu, zanim nowe technologie laserowe zapewnią zwycięską kombinację optymalnej wydajności energetycznej, bardzo dobrych właściwości wiązki i konkurencyjnych kosztów wytwarzania.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- innovations-report

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Laserowa obróbka metalu - współpraca z najlepszymi ma sens
W wielu dziedzinach ludzkiego życia liczy się dobrze ugruntowana wiedza oraz umiejętność jej użycia w praktyce. Ważną sprawą są tutaj także...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-