Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-11-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-25
Arcam udoskonala addytywne wytwarzanie
Arcam udoskonala addytywne wytwarzanie
Arcam udoskonala addytywne wytwarzanie

Kanadyjska spółka zależna firmy Arcam, producent proszków metali AP&C złożył dwa wnioski patentowe, które odnoszą się do wytwarzania materiałów o dużej plastyczności wykonanych z metali reaktywnych lub bardzo gęstych. Posiadają one niski stosunek gazu do metalu, co stanowi doskonały sposób na polepszenie sypkości sproszkowanego materiału.

AP&C jest jednym z największych producentów wysokiej jakości sypkiego tytanu, niobu i super-stopowych materiałów proszkowych z domieszką niklu. Wykorzystywane są one w branży addytywnego wytwarzania do produkcji specjalistycznego sprzętu i narzędzi.

Podczas wytwarzania takich proszków dąży się do produkcji bardzo czystych granulatów z niską zawartością tlenu i zdolnych do wolnego wytapiania bez wystąpienia fazy ceramicznej. Proszki AP&C są prawie idealnie sferyczne, co pozwala z ich pomocą produkować elementy z dużo mniejszą ilością wad związanych z niewłaściwym spiekaniem. AP&C dostarcza je do ponad dwudziestu krajów, przede wszystkim dla przemysłu biomedycznego i lotniczego.

Pierwsze zgłoszenie patentowe opisuje technikę rozpylania plazmowego. Polega ono na rozdrabnianiu materiału nad źródłami ciepła, takimi jak gorący przewód lub drut. Wytworzone z jej pomocą proszki niemal całkowicie uwalniają końcowy detal od wtrąceń ceramicznych.

Kolejny patent obejmuje proces uzyskiwania optymalnej sypkości bardzo drobnych proszków metali reaktywnych. Możliwe jest to dzięki rozpylaniu plazmowemu, plazmowej sferoidyzacji, rozpylaniu gazowemu oraz produkcji opartej o obrotową elektrodę. Te nowe metody umożliwią spółce wytwarzanie proszków metali o jakości, która zadowoli każdego kontrahenta.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprint.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także