Powrót do listy wiadomości Dodano: 2016-01-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2016-01-26
Laser w przemyśle tekstylnym
Laser w przemyśle tekstylnym
Laser w przemyśle tekstylnym

Cięcie laserowe jest procesem niezwykle istotnym w branży odzieżowej. Obejmuje swoim zastosowaniem głównie modę damską i dziecięcą, lecz również odzież specjalnego użytku, która opiera się o perforowane materiały. Wycinane laserowo stroje coraz częściej pojawiają się na wybiegach mody na całym świecie. W tym samym czasie z technologicznego punktu widzenia proces cięcia laserowego objęty stał się coraz większą ilością usprawnień i innowacji, pozwalając na wzbogacenie rynku tekstylnego.

Tak jak w przypadku większości procesów, wartość dodana cięcia laserowego zależy najczęściej od dedykowanych usługodawców. Czas potrzebny na dostarczenie projektu decyduje o tym, ile finalnie kosztować będzie jego realizacja. Czasochłonność generowana jest także przez złożoność konstrukcji i materiału, który ma być obrabiany laserowo. Na przykład, grubsze tkaniny dżinsowe oraz zamsz są łatwe w obróbce, co obniża finalne koszty, z kolei gładkie i delikatne materiały, takie jak jedwab i szyfon wymagają większego nakładu pracy związanego z ich przetwarzaniem laserowym. Można jednak przyjąć, że obecnie średnie koszty cięcia laserowego tkanin kształtują się w granicach około 8-9 centów za minutę.

Rynek cięcia laserowego w przestrzeni tekstylnej rozszerza się z dnia na dzień. Technologia w połączeniu z maszynami do haftu czy grawerunku dotyka natomiast coraz większej ilości materiałów. Do powszechnie obrabianych laserem tkanin wciąż dochodzą nowe jak, na przykład filc i aksamit. Na wspólnym rozwoju korzystają zarówno producenci obrabiarek laserowych, którzy dostarczają coraz bardziej skomplikowane dedykowane maszyny, jak i sam przemysł tekstylny, który staje się coraz bardziej wszechstronny.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
industrial-lasers
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także