
Mitsubishi, japońska korporacja, ogłosiła, że dwie jej dywizje: Mitsubishi Electric i Mitsubishi Chemical wprowadzą w swoich działaniach druk 3D. Będzie to nowy proces produkcji dodatków metalowych (AM) oraz seria materiałów 3D.
Platforma AM, opisywana jako "technologia formowania kropek", łączy w sobie laser, komputerową kontrolę numeryczną (CNC) i komputerowe wspomaganie wytwarzania. Do drukowania części wykorzystuje drut laserowy, który zdaniem przedstawicieli, eliminuje ryzyko luk, umożliwiając w ten sposób szybkie wytwarzanie gęstych metalowych przedmiotów. Technologia ta jest ukierunkowana głównie na produkcję części do zastosowań w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym.
Opiera się ona na impulsowym laserze i w ten sposób minimalizuje dostarczanie ciepła. Pozwala to również na ochłodzenie metalu po stopieniu drutu. Dzięki temu drut i zasilanie gazem osłonowym, jak również położenie osadzania mogą być kontrolowane jednocześnie. Rozwiązanie to daje większą dokładność geometryczną niż tradycyjne techniki DED (direct energy deposition).
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- engineering.com; 3dprintingindustry.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
-
-
-
-