
Niemiecki TRUMPF zainwestował prawie 30 milionów euro w centrum produkcyjno-rozwojowe w Schramberg. Nowa część lokalnego zakładu rozpocznie produkcję laserów półprzewodnikowych pod koniec 2017 roku, podwajając swoje możliwości produkcyjne.
Schramberg jest kolebką półprzewodnikowego przemysłu laserowego w Niemczech. Spółka roztacza przed tym rynkiem obiecujące perspektywy, kusząc niemieckich inżynierów atrakcyjnymi miejscami pracy tworzonymi w nadchodzących latach.
W bieżącym roku finansowym TRUMPF zaimplementował lasery półprzewodnikowe w blisko 60% oferowanych przez siebie obrabiarkach. Za rok ich liczba ma wzrosnąć aż do 70%. Popyt na lasery tego typu obserwowany jest głównie w sektorze przetwórstwa materiałów. Znajdują jednak zastosowanie także w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym oraz stoczniowym.
Światło emitowane przez laser półprzewodnikowy cechuje krótsza długość fali. Pozwala to na jego integrację za pośrednictwem elastycznych światłowodów, dzięki czemu doprowadzenie wiązki do trudno dostępnych obrabianych miejsc jest stosunkowo łatwe. Wpływa to bezpośrednio na zwiększenie elastyczności produkcji. Kolejną zaletą technologii jest jej stosunkowo wysoka sprawność, co czyni oparte o nią obrabiarki maszynami niedrogimi w utrzymaniu.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem?
Nowoczesne spawarki laserowe. Dlaczego czas postawić na spawanie światłowodem? Spawarki laserowe to nowoczesność, za którą idzie prostota obsługi,...
-
-
-
-
-